Kompensuojami akinių lęšiai

1. Akinių lęšiai gali būti kompensuojami ir vaikams, ir suaugusiems pacientams, jeigu gydytojas-oftalmologas nustato, kad geriau reginčiosios akies aštrumas su visiška korekcija neviršija 0,5 regėjimo aštrumo vienetų.
2. Vaikams iki 7 metų akinių lęšiai kompensuojami neatsižvelgiant į jų regėjimo aštrumą. Tuomet akinių lęšių bazinė kaina kompensuojama 70 procentų (išskyrus vaikus, kurių koreguotas regos aštrumas neviršija 0,5).
2. Norint gauti PSDF lėšomis kompensuojamus akinių lęšius, pirmiausia reikia kreiptis į akių gydytoją - oftalmologą, kuris išrašys siuntimą.
3. Vaikams akinių lęšiai kompensuojami ne dažniau nei kartą per metus, suaugusiems – kartą per dvejus metus.
4. Akinių lęšiai nebeskirstomi į skiriamus vaikams ir suaugusiesiems, o grupuojami taip:
AL1 - Paprastieji akinių lęšiai - kompensuojama VLK suma 95 EUR
AL2 - Sudėtingieji akinių lęšiai - kompensuojama VLK suma 148 EUR

Paaiškinimai:
Paprastieji akinių lęšiai (kurių laužiamoji galia yra mažesnė arba lygi 6.0 sferinėms dioptrijoms ir (arba) mažesnė arba lygi 2.0 cilindrinėms dioptrijoms).
Sudėtingieji akinių lęšiai (kurių laužiamoji galia yra didesnė kaip 6.0 sferinės dioptrijos ir (arba) didesnė kaip 2.0 cilindrinės dioptrijos).
Stiklo, plastiko lęšiai - priklausomai iš kokios medžiagos pagaminti lęšiai.
Skaidrūs - lęšiai maksimaliai praleidžiantys visus šviesos spindulius.
Spalvotieji - lęšiai turintys pastebimą spalvą dėl šviesos sugerties savybių.
Fotochrominiai - lęšiai, kurių pralaidumas grįžtamai kinta priklauso nuo krintančios šviesos bangų ilgio ir stiprio.
Poliarizaciniai - lęšiai, kurių pralaidumas kinta priklauso nuo krintančios šviesos spindulių poliarizacijos plokštumos.

Tiek vaikams, tiek suaugusiems yra galimybė pasirinkti akinių lęšius iš turimo lęšių asortimento, priklausomai nuo reikiamos korekcijos ir paciento pageidavimų.